Καταγραφή 1

Έναρξη ομίλων

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες

Σας ενημερώνουμε ότι στο σχολείο μας φέτος θα λειτουργήσουν πέντε εκπαιδευτικοί όμιλοι τα προγράμματα των οποίων θα υλοποιηθούν εκτός σχολικού ωραρίου. Κάθε μαθητής μπορεί να επιλέξει να συμμετέχει σε έναν ή δύο ομίλους. Οι προσφερόμενοι όμιλοι είναι:

1. Όμιλος ρομποτικής – STEAM με την κα Ελ Χόμσι Ελένη και την κα Κολλάρου Άννα.
  2. Όμιλος Φυσικών Επιστημών με την κα Κολλάρου Άννα και την κα Μάη Ευθυμία.
  3. Όμιλος Μαθηματικών πειραμάτων Geogebra με την κα Μάη Ευθυμία και την κα Κολλάρου Άννα.
  4. Όμιλος Σχολικής εφημερίδας και ραδιοφώνου με την κα Σρατήγη Φωτεινή
  5. Όμιλος Θεατρικού εργαστηρίου με την κα Σρατήγη Φωτεινή, την κα Λογοθέτη Αργυρώ και την κα Βήχου Αικατερίνη.

Παρακαλούμε να συμπληρώσετε την αίτηση και να μας την επιστρέψετε υπογεγραμμένη, εφόσον επιθυμείτε την εγγραφή του παιδιού σας σε κάποιον από αυτούς.

Επισημαίνουμε ότι σύμφωνα με την Υπουργική Απόφαση Αριθμ. 1029396/ΓΔ4/2022 (ΦΕΚ4509/τ.Β’/25-8-2022) το επιτρεπόμενο όριο συμμετοχής των μαθητών στους ομίλους είναι περιορισμένο (6 έως 12 μαθητές ανά όμιλο).

Αίτηση εγγραφής

Ο/Η………………………………………………………………………………………………κηδεμόνας/γονέας του/της μαθητή/τριας ………………………………………………………………………………… της ……………… Τάξης δηλώνω ότι επιθυμώ τη συμμετοχή του/της στους εκπαιδευτικούς ομίλους με τίτλο (κυκλώνετε μέχρι δύο):

1. Όμιλος ρομποτικής – STEAM (Παρασκευή 13:45 -15:15)
  2. Όμιλος Φυσικών Επιστημών (Τρίτη 13:45 -15:15)
  3. Όμιλος Μαθηματικών πειραμάτων Geogebra (Δευτέρα 13:45 -15:15)
  4. Όμιλος Σχολικής εφημερίδας και ραδιοφώνου (Τετάρτη 13:45-15:15)
  5. Όμιλος Θεατρικού εργαστηρίου (Σάββατο 16:00 -18:00 )

Οι ώρες δύνανται να τροποποιηθούν κατόπιν συνεννόησης των υπευθύνων με τους μαθητές.

/11/2023

Ο/Η Δηλών/Δηλούσα